مرقومات

شهادت یک نیاز است

مرقومات

شهادت یک نیاز است

فرگوسن؛ لیبرالیسمی که به دیکتاتوری ختم شد

پنجشنبه, ۳۰ مرداد ۱۳۹۳، ۱۱:۵۵ ب.ظ

لیبرالیسم به اختصار یعنی آزادی. آزادی در همه شئون جامعه. امروز خبرهایی از مهد لیبرالیسم در جهان به گوش می رسد. فرگوسن شهری از شهرهای آمریکا اعلام حکومت نظامی شده است. عبارتی که در کشورهای با حکومت دیکتاتوری به کار برده می شود. آزادی با عنوان لیبرالیسم که همیشه آمریکا و دوستانش از آن دم می زده اند امروز زیر سوال رفتنش را دید و به نظاره نشست که چگونه کشوری که این مقدار سایر کشورها مخصوصا ایران را به نبود آزادی متهم می کند، اصولا اولیه آزادی را زیر پا می گذارد و حکومت نظامی را برقرار می کند.

امروز دیگر آمریکا نتوانسته دیکتاتوری پنهانش را، پنهان نگه دارد و دیکتاتوری آمریکا امروز لباس بر تن کرده است و به کف خیابان های شهر فرگوسن آمده است. آمریکایی ها نتوانسته اند هنوز «الف» آزادی را در کشور خود اجرا کنند تبعیض نژادی و برتری سفید بر سیاه و کشتن سیاه پوستان توسط پلیس بدون هیچ دلیل خود بزرگترین جنایت خلاف آزادی در جهان امروز است، امروز لیبرالیسم در آمریکا ابزاری است چماق گونه برای زدن بر سر کشور های دیگر و این ابزار در جامعه ی آمریکا کاربردی ندارد.

البته باید گفت که لیبرالیسم خاصیتش همین بی بند بار بودن و بر هیچ اصل و اساسی استوار نبودن آن است که همین سبب شده  هرکس باتوجه به امیال، احساسات و برداشت خود به آزادی معنایی بدهد و آن را به اجرا در آورد. این یعنی قانون جنگل مدرن، در قانون جنگل هیچ قانونی نیست و همه مطابق فکر خود عمل می کنند، امروز لیبرالیسم به همین بلا در آمریکا دچار شده است ، لیبرالیسم بر مینای اومانیسم یا همان انسان محوری شکل گرفته است، هر فرد در جهان امروز خودش محور است و این یعنی قریب به 7 میلیارد محور و قانون و این تعریف مدرن از قانون جنگل است

 شهر فرگوسن امروز شکست لیبرالیسم و لیبرال دموکراسی را فریاد می زند. از تبعیض نژادی تا منع حضور در خیابان و حکومت نظامی نمونه هایی از این شکست است.

 امروز آمریکا و  لیبرالیسمش با شتابی زیاد و با سر در حال سقوط است، بی بند باری فرهنگی همچون اعلام رسمی بودن همجنس بازی،اقتصاد متلاشی تبعیض  اقتصادی همچون جنبش 99 درصدی وال استریت، نبود آزادی های اجتماعی همچون اعتراضات فرگوسن و سرکوب آن، معضلات و مشکلات اجتماعی همچون  کشت و کشتار در مدارس آمریکا، از بین رفتن اصول اولیه انسانیت و برتری قومی بر همه ی دنیا همچون دفاع از رژیم صهیونیستی و همکاری در کشتار مردم  غزه و... این ها همه نمونه هایی کوچک از آثار لیبرال دموکراسی و لیبرالیسم در دنیا امروز است.

 سکوت سازمان ملل و دنیای طرفدار لیبرالیسم در مقابل جنایت های داخلی و خارجی آمریکا  خود نیز بزرگترین نشانه و امضا کننده بی اساس بودن این  ایدئولوژی در دنیای امروز است.سازمان هایی متحدی که ساخته شده اند برای اعلام وضع اضطراری و خطر علیه کشورهایی که در معادله ی (جهان) منهای(  آمریکا  اسرائیل  دوستانش ) می گنجند.قوانین جهان فقط برای این کشورها معنا پیدا می کند و آزادی و حقوق بشر برای این کشور معنا پیدا می کنند ولی  هیچ کدام از قوانینی که خودشان آن ها را در سازمان ملل روزی برای اداره ی جهان وضع کره اند ، امروز در مقابل جنایت های خوشان در غزه و فرگوسن و...  کارگر نیست و بی اعتنا به این قوانین در حال جرم و جنایت هستند

 امروز لیبرالیسم به بن بست خود رسیده است و کارکردش را از دست داده است. مدرنیسم امروز دیکتاتوری پنهان خود را آشکارتر از همیشه در جهان نشان می  دهد. اسرائیل سگ دست نشانده ی آمریکا از روزهای اول خود ذلیل تر شده است. کارشناسان آمریکایی خود صحبت از 10 سال دیگر و نابودی اسرائیل غاصب  می کنند. جهان امروز از همه ی روزها گرایشش به اسلام و گفتمان اسلامی بیشتر شده است.

 امروز لیبرال ترین کشور جهان مقروض ترین کشور از جهت اقتصادی است.صدای مردم جهان و قیام آن ها در دفاع مظلومین و نفی دیکتاتوری در جهان، امروز  بیشتر از قبل به گوش می رسد. کشور های جهان در حال تشکیل گروه هایی منهای آمریکا هستند و بسیار بسیار نشانه های دیگر که سقوط هیمنه آمریکا و  ایدئولوژی اش را نشان می دهد.

 فرگوسن و اعتراضات و حکومت نظامی آن صحبت هایی بسیاری با مردم جهان دارد، شکستن هیبت تو خالی آمریکا قدرت اسلام است که 35 سال قبل زمانی  که هیچ کشوری جرات کوچکترین ایستادگی را درمقابل آمریکا را به خود نمی داد انقلاب اسلامی ایران در مقابل دیکتاتوری آمریکا و وابستگان ایدئولوژی اش  ایستاد و فریادزد که آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.

 امروز نتیجه آن فریاد و ایستادگی را در دنیا می توان دید. امروز  آمریکا و اسرائیل با سر در حال سقوط به دره ی نیستی اند. سقوطی که آن ها با ظلم و کشتار  در کشور های دیگر می خواهند از آن جلوگیری کنند اما این لیبرالیسم باطلاقی است که آمریکا و دوستانش در حال دست و پا زدن آن هستند و هر روز بیشتر  در آن فرو می روند.

پ ن:این مطلب در خبرنامه دانشجویان ایران

* دبیر فرهنگی انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه بیرجند

 

نظرات (۱)

۰۲ شهریور ۹۳ ، ۱۴:۴۴ راهی به سوی نور

سلام

بخشی از نامه تاریخی امام به گورباچف:

 جناب آقای گورباچف , باید به حقیقت رو آورد. مشکل اصلی کشور شما مسئله مالکیت و اقتصاد و آزادی نیست . مشکل شما عدم اعتقاد واقعی به خداست . همان مشکلی که غرب را هم به ابتذال و بن بست کشیده و یا خواهد کشید. مشکل اصلی شما مبارزه طولانی و بیهوده با خدا و مبدا هستی و آفرینش است .

 

ورود به موزه تاریخ , سرنوشت مشترک مارکسیسم و لیبرالیسم است.

پاسخ:
سلام علیکم

مروری که بر سخنان رهبر انقلاب می کنیم، می بینیم که همان سخنان امام درباره  شوروی و مارکسیسم که در نامه ی به گورباچف دیده می شود، امروز برای غرب و لیبرالیسم و آمریکا تکرار می شود...

و العاقبه للمتقین

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
-->